choose the date
25
mar 2023
26
mar 2023
weather 13 °C
ul. Radomska 76a 27-200 Starachowice +48 41 276 78 00
 

Grota solna

Czym jest grota solna?

Grota Solna to pomieszczenie wypełnione blokami solnymi. W grocie solnej panuje mikroklimat zbliżony do tego, jaki jest nad morzem. Powietrze jest czyste i wysoko zjonizowane, co korzystnie wpływa na układ oddechowy i funkcjonowanie organizmu. Stalaktyty, kryształki i bloki soli w jaskini solnej są bogate w liczne mikroelementy co ma kluczowy wpływ na prozdrowotne właściwości przebywania w grocie. 

Jak działa grota solna i jakie są jej właściwości zdrowotne?

Przebywanie w  grocie solnej daje podobne efekty co kąpiel w soli leczniczej czy  inhalacja roztworem soli morskiej. Ma to korzystny wpływ na układ oddechowy,  układ nerwowy i układ krążenia. Pobyt w  grocie solnej obniża ciśnienie, relaksuje i łagodzi dolegliwości ze strony układu oddechowego. Wzmacnia też układ odpornościowy. Pobyt w  grocie solnej korzystnie wpływa na problemy z krążeniem, schorzenia układu pokarmowego, dolegliwości skórne. Zaobserwowano korzystny wpływ przebywania w  grocie solnej dla osób z nadwagą, ze skłonnością do  alergii, cierpiących na niedoczynność tarczycy, przemęczenie, zestresowanie i  niedobory mikroelementów.

Jak przygotować się do wizyty w grocie solnej?

Najważniejszą kwestią jaką pozwoli nam w pełni wykorzystać prozdrowotne walory groty solnej jest odpowiedni ubiór. Wskazane jest odsłonięcie jak największej części skóry aby maksymalnie wykorzystać panujący tam mikroklimat. Zalecamy krótkie koszulki i spodenki lub po prostu strój kąpielowy oraz szlafrok. Podczas przebywania w grocie polecamy wygodny relaks w specjalnie przygotowanych leżakach. Cisza oraz odpowiednie światło wspomagają relaksacyjne działanie przebywania w grocie. W razie wszelkich wątpliwości do Państwa dyspozycji pozostaje nasz zespół SPA. 

Wskazania do korzystania z groty solnej.

Do wskazań do korzystania z groty solnej należą przede wszystkim wszelkie schorzenia w jakich może nam pomóc panujący tam mikroklimat. Są to m.in.:

  • problemy z układem oddechowym - alergie, stanyc zapalne
  • niektóre choroby skóry - alergie, zapalenia, łuszczyca
  • schorzenia kardiologiczne - choroba niedokrwienna serca, nadciśnienie, choroby naczyniowe
  • choroby układu ruchu - reumatoidalne, zapalne, zwyrodnieniowe
  • niedoczynność tarczycy
  • choroby o podłożu stresowym, nerwice, depresje, zespół chronicznego zmęczenia
  • nadwaga i problemy z trzymaniem wagi

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości związanych z korzystaniem z groty solnej zalecamy konsultację z lekarzem. Takie konsultacje rekomendujemy także w przypadku chęci skorzystania z groty w czasie ciąży.  

Tężnia Solankowa – solny aerozol

Tężnia działa jak  ogromny filtr powietrza. Filtruje wszystkie zanieczyszczenia i powoduje, że powietrze, które w niej wdychamy, jest mocno nawilżone i pozbawione szkodliwych substancji. Wdychanie solnego aerozolu pomaga regulować pracę układu oddechowego, przynosi ulgę osobom, które borykają się z astmą, alergią oddechową, pracującym wiele godzin przed komputerem i w klimatyzowanych pomieszczeniach. Regularne seanse w tężni solankowej mogą wspomagać leczenie stanów zapalnych zatok, nieżytu nosa, wykazują też  działanie relaksacyjne.

 

Generator zjonizowanego tlenu

Zjonizowany tlen Stosowany jako terapia i profilaktyka, gdy mamy do czynienia z obniżonym wysyceniem O2 krwi, może być stosowany jako uzupełniające leczenie COVID-19, zwłaszcza w ochronie przed uszkodzeniami płuc. Jako profilaktyczna poprawa równowagi tlenu w celu wzmocnienia obrony immunologicznej.

 

 

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close